Filled Under: , , , , , , ,

Bayern Munchen a invins cu 9 la 2

Şoc în Bundesliga! Bayern Munchen a învins pe Hamburger SV cu 9-2 într-un meci din cadrul etapei a XXVII-a. La pauză, scorul era 5-0 pentru bavarezi.
Bayern Munchen a executat-o ieri pe Hamburg pe teren propriu şi a învins-o cu 9-2 pe Hamburg. Golurile gazdelor au fost înscrise de Xherdan Shaqiri în minutul 5, Bastian Schweinsteiger în minutul 19, Claudio Pizarro în minutele 30, 53, 68, Arjen Robben în minutele 33, 45, 54, Franck Ribéry în minutul 76, în timp ce pentru oaspeţi au punctat Jeffrey Bruma în minutul 75 şi Heiko Westermann în 86.

Bayern Munchen, echipa care va fi antrenată de Pep Guardiola din vară, este lider în Bundesliga, cu 72 de puncte după 27 de etape, cu 20 mai mult decât Borussia Dortmund, care e pe doi. De cealaltă parte, Hamburg ocupă poziţia a 9-a în clasament cu 38 de puncte.